Other Office Products
Technical info of the product
| Manufacturer: | FELLOWES | Weight: | 2.31kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 59 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 18 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 3.2 kg |
| Shipping Box Width | 17 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.01805 cubm |
| Unit Gross Weight | 3.2 kg |
| Unit Net Weight | 2.31 kg |
| Colour | Black / Silver |
| Dimensions | 10.48 x 53.18 x 14.61 cm |
| Model name | Saturn 3i A3 |
| Entry width | 320 mm |
| Max pouch thickness | 125 micron |
| Paper format and size(mm) | A3/297 C- 420 |
| Number of rollers | 2 |
| Category Code | OEQ |


