Other Office Products
Technical info of the product
| Manufacturer: | FELLOWES | Weight: | 4.6kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 58 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 20 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 5.99 kg |
| Shipping Box Width | 26 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.03016 cubm |
| Unit Gross Weight | 5.99 kg |
| Unit Net Weight | 4.6 kg |
| Dimensions | 118 x 140 x 508 mm |
| Model name | Neptune 3 A3 |
| Speed | 800mm/min |
| Max pouch thickness | 175 micron |
| Paper format and size(mm) | A3/297 C- 420 |
| Type of punching | Electric |
| Number of rollers | 4 |
| Category Code | OEQ |


