Other Office Products
Technical info of the product
| Manufacturer: | FELLOWES | Weight: | 6.8kg |
|---|
| Unit Brutto Volume | 0.02974 cubm |
|---|---|
| Unit Gross Weight | 7.93 kg |
| Unit Net Weight | 6.8 kg |
| Colour | Silver / Black |
| Dimensions | 12.90 x 53.90 x 20.80 cm |
| Model name | Jupiter 2 |
| Entry width | 320 mm |
| Max pouch thickness | 250 micron |
| Paper format and size(mm) | A3/297 C- 420 |
| Number of rollers | 6 |
| Category Code | OEQ |


