Notebook Bags
Technical info of the product
| Manufacturer: | RIVACASE | Weight: | 0.175kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 39 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 30.5 cm |
| Shipping box quantity | 12 |
| Shipping Box Weight | 3.75 kg |
| Shipping Box Width | 38.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.003816 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.313 kg |
| Unit Net Weight | 0.175 kg |
| Colour | Dark Grey |
| Material | Neoprene |
| Option for Models | Laptops, Ultrabooks up to 15.4”. ,MacBook Pro 15. |
| Fits Most Screen Size | 15.4" |
| Category Code | NBC |


