Notebook Bags
Technical info of the product
| Manufacturer: | RIVACASE | Weight: | 0.745kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 30.2 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 12.2 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.824 kg |
| Shipping Box Width | 43.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.01603 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.824 kg |
| Unit Net Weight | 0.745 kg |
| Colour | Black |
| Dimensions | External: 450x300x110 mm; Internal:420x285x80 mm |
| Material | Polyurethane |
| Fits Most Screen Size | 15.6" |
| Category Code | NBC |


