Notebook Bags
Technical info of the product
| Manufacturer: | RIVACASE | Weight: | 0.88kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 32.3 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 8.2 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.908 kg |
| Shipping Box Width | 46.3 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.01226 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.908 kg |
| Unit Net Weight | 0.88 kg |
| Colour | Black |
| Dimensions | External: 110x450x310, Internal: 430x295x45 mm |
| Material | Polyester |
| Fits Most Screen Size | 17.3" |
| Category Code | NBC |


