Notebook Bags
Technical info of the product
| Manufacturer: | RIVACASE | Weight: | 0.475kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 43 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 32 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.485 kg |
| Shipping Box Width | 6 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.008256 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.485 kg |
| Unit Net Weight | 0.475 kg |
| Colour | Red |
| Dimensions | External: 410x290x65 mm; Internal: 400x285x40 mm |
| Material | Polyester |
| Fits Most Screen Size | 15.6" |
| Category Code | NBC |


