Notebook Bags
Technical info of the product
| Manufacturer: | RIVACASE | Weight: | 0.66kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 45.7 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 39 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.665 kg |
| Shipping Box Width | 9 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.01604 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.665 kg |
| Unit Net Weight | 0.66 kg |
| Colour | Black |
| Dimensions | External: 310x460x200 mm; Internal: 275x400x35 mm |
| Material | Polyester |
| Fits Most Screen Size | 15.6" |
| Category Code | NBC |


