Notebook Bags
Technical info of the product
| Manufacturer: | RIVACASE | Weight: | 1.245kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 49 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 24 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 1.51 kg |
| Shipping Box Width | 36 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.04234 cubm |
| Unit Gross Weight | 1.51 kg |
| Unit Net Weight | 1.245 kg |
| Colour | Black |
| Dimensions | External dimensions: 330x480x210 mm; Internal dimensions: 320x470x45 mm |
| Material | Polyester |
| Fits Most Screen Size | 17.3" |
| Category Code | NBC |


