Mouse Devices
Technical info of the product
| Manufacturer: | GEMBIRD | Weight: | 0.0615kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 18.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 13 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.09 kg |
| Shipping Box Width | 7.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.001804 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.09 kg |
| Unit Net Weight | 0.0615 kg |
| Colour | White |
| Dimensions | 115 x 65 x 30mm |
| Battery | AA x1 |
| USB | Yes |
| Windows 7 | Yes |
| Windows 8 | Yes |
| Number of buttons | 4 |
| Windows 10 | Yes |
| Radio Frequence | 2,4 GHz |
| Mouse Type | Optical |
| Resolution | 1600 dpi |
| Scroll | Yes |
| Wireless range | 10 m |
| Category Code | MOU |


