Mouse Devices
Technical info of the product
| Manufacturer: | LOGITECH | Weight: | 0.256kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 19 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 6.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.453 kg |
| Shipping Box Width | 17.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.002161 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.453 kg |
| Unit Net Weight | 0.256 kg |
| Colour | Black |
| Dimensions | 132.5x51.4x99.8 mm |
| Battery | Lithium-Ion rechargeable |
| USB 2.0 | Yes |
| Included Accessories | Unifying receiver, Micro-USB cable for recharging, User documentation |
| Bluetooth | Yes |
| Windows 7 | Yes |
| Windows 8 | Yes |
| Number of buttons | 8 |
| Windows 10 | Yes |
| Radio Frequence | 2,4 GHz |
| MacOS | Yes |
| Mouse Type | Optical |
| Scroll | Yes |
| Wireless range | 10 m |
| Category Code | MOU |


