Mouse Devices
Technical info of the product
| Manufacturer: | LOGITECH | Weight: | 0.091kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 20 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.15 kg |
| Shipping Box Width | 12.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.00125 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.15 kg |
| Unit Net Weight | 0.091 kg |
| Colour | Blue |
| Dimensions | 105.4 x 67.9 x 38.4mm |
| Battery | AA x1 |
| USB 2.0 | Yes |
| Included Accessories | Nano receiver,1 AA battery (pre-installed),User documentation |
| Windows 7 | Yes |
| Windows 8 | Yes |
| Number of buttons | 3 |
| Windows 10 | Yes |
| MacOS | Yes |
| Mouse Type | Optical |
| Resolution | 1000 dpi |
| Scroll | Yes |
| Linux | Yes |
| Wireless range | 10 m |
| Category Code | MOU |


