NUCs
Technical info of the product
| Manufacturer: | INTEL | Weight: | 0.8kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 12.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 12 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 1.129 kg |
| Shipping Box Width | 13.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.002025 cubm |
| Unit Gross Weight | 1.13 kg |
| Unit Net Weight | 0.8 kg |
| Audio-Out | 1 |
| USB 3.0 | 4 |
| RJ45 | 1 |
| Frequency speed | 2400 MHz |
| Memory type | DDR4 |
| Bluetooth | Yes |
| HDMI | 2 |
| Operating System | None |
| Product model code | BOXNUC7CJYHN2 |
| Wireless LAN | 802.11a/b/g/n/ac |
| Integrated LAN | Gigabit |
| Optical S/PDIF | 1 |
| CPU | Intel Celeron Processor J4005 |
| SATA | Yes |
| Integrated video | Yes |
| Memory slots | 2 |
| SD Card Slot | 1 |
| Built-in CPU model | Celeron J4005 |
| NUC series | Kits |
| Category Code | COK |


