Memory SODIMM
Technical info of the product
| Manufacturer: | PATRIOT | Weight: | 0.0095kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 20 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 15 cm |
| Shipping box quantity | 25 |
| Shipping Box Weight | 0.5 kg |
| Shipping Box Width | 10 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.00012 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.02 kg |
| Unit Net Weight | 0.0095 kg |
| Nominal voltage | 1.25 V |
| Frequency speed | 3000 MHz |
| Memory type | DDR4 |
| CL | 18 |
| Memory module capacity | 8GB |
| Module form factor | 260-pin SO DIMM |
| Total capacity | 8GB |
| Memory series | Viper Steel |
| Performance | Gaming |
| Category Code | MEB |


