Memory SODIMM
Technical info of the product
| Manufacturer: | CRUCIAL | Weight: | 0.019kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 31.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 9.5 cm |
| Shipping box quantity | 100 |
| Shipping Box Weight | 10 kg |
| Shipping Box Width | 22.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 6.733e-005 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.1 kg |
| Unit Net Weight | 0.019 kg |
| Nominal voltage | 1.2 V |
| Frequency speed | 2400 MHz |
| Memory type | DDR4 |
| Chip Organization | 512Mx64 |
| CL | 17 |
| Memory module capacity | 4GB |
| Module form factor | 260-pin SO DIMM |
| Number of modules | 1 |
| Category Code | MEB |


