Memory SODIMM
Technical info of the product
| Manufacturer: | KINGSTON | Weight: | 0.01kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 20.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 5.5 cm |
| Shipping box quantity | 25 |
| Shipping Box Weight | 0.49 kg |
| Shipping Box Width | 11.8 cm |
| Unit Brutto Volume | 5.322e-005 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.02 kg |
| Unit Net Weight | 0.01 kg |
| Nominal voltage | 1.2 V |
| Frequency speed | 2666 MHz |
| Memory type | DDR4 |
| CL | 19 |
| Memory module capacity | 16GB |
| Module form factor | 260-pin SO DIMM |
| Category Code | MEB |


