Memory DIMM
Technical info of the product
| Manufacturer: | PATRIOT | Weight: | 0.1kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 18 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 1.2 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.15 kg |
| Shipping Box Width | 12.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.00027 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.15 kg |
| Unit Net Weight | 0.1 kg |
| Colour | Grey |
| Nominal voltage | 1.35 V |
| Frequency speed | 3600 MHz |
| Memory type | DDR4 |
| CL | 18 |
| Memory module capacity | 8GB |
| Number of modules | 2 |
| Total capacity | 16GB |
| Memory series | Viper 4 Blackout |
| Performance | Gaming |
| Category Code | MEM |


