Memory DIMM
Technical info of the product
| Manufacturer: | PATRIOT | Weight: | 0.018kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 27 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 18 cm |
| Shipping box quantity | 25 |
| Shipping Box Weight | 0.5 kg |
| Shipping Box Width | 9 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.000175 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.02 kg |
| Unit Net Weight | 0.018 kg |
| Nominal voltage | 1.2 V |
| Frequency speed | 2666 MHz |
| Memory type | DDR4 |
| CL | 19 |
| Memory module capacity | 16GB |
| Module form factor | 288-pin DIMM |
| Total capacity | 16GB |
| Memory series | Signature Line |
| Memory timings | 19-19-19-43 |
| Category Code | MEM |


