Memory DIMM
Technical info of the product
| Manufacturer: | KINGSTON | Weight: | 0.1kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 17 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 1.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.12 kg |
| Shipping Box Width | 12 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.000306 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.12 kg |
| Unit Net Weight | 0.1 kg |
| Colour | Black |
| Nominal voltage | 1.2 V |
| Frequency speed | 2666 MHz |
| Memory type | DDR4 |
| CL | 16 |
| Memory module capacity | 8GB |
| Module form factor | 288-pin DIMM |
| Number of modules | 2 |
| Total capacity | 16GB |
| Memory series | Fury Beast |
| Performance | Gaming |
| Category Code | MEM |


