Memory DIMM
Technical info of the product
| Manufacturer: | CRUCIAL | Weight: | 0.035kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 1 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.05 kg |
| Shipping Box Width | 15 cm |
| Unit Brutto Volume | 7.5e-005 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.05 kg |
| Unit Net Weight | 0.035 kg |
| Colour | Black |
| Nominal voltage | 1.35 V |
| Frequency speed | 2666 MHz |
| Memory type | DDR4 |
| CL | 16 |
| Memory module capacity | 16GB |
| Module form factor | 288-pin DIMM |
| Number of modules | 1 |
| Total capacity | 16GB |
| Memory series | Ballistix |
| Performance | Gaming |
| Category Code | MEM |


