Desktop PC PSU
Technical info of the product
| Manufacturer: | CHIEFTEC | Weight: | 1.1kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 14.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 21 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 1.52 kg |
| Shipping Box Width | 9 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.00274 cubm |
| Unit Gross Weight | 1.52 kg |
| Unit Net Weight | 1.1 kg |
| PSU | ATX 2.3 |
| PFC | Active |
| PSU Output Power | 700 Watts |
| Cooling System | 12cm fan |
| Efficiency | 80 PLUS |
| Category Code | PSU |


