Desktop PC PSU
Technical info of the product
| Manufacturer: | CHIEFTEC | Weight: | 1.7kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 53 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 21 cm |
| Shipping box quantity | 10 |
| Shipping Box Weight | 20 kg |
| Shipping Box Width | 49 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.005454 cubm |
| Unit Gross Weight | 2 kg |
| Unit Net Weight | 1.7 kg |
| PSU | ATX 2.3 |
| PFC | Active |
| PSU Output Power | 600 Watts |
| Cooling System | 12cm fan |
| Efficiency | 80 PLUS BRONZE |
| Category Code | PSU |


