Desktop PC PSU
Technical info of the product
| Manufacturer: | CHIEFTEC | Weight: | 0.9kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 50.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 19 cm |
| Shipping box quantity | 10 |
| Shipping Box Weight | 14.95 kg |
| Shipping Box Width | 45.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.004366 cubm |
| Unit Gross Weight | 1.49 kg |
| Unit Net Weight | 0.9 kg |
| PSU | ATX 2.3 |
| PFC | Active |
| PSU Output Power | 550 Watts |
| Cooling System | 12cm fan |
| Category Code | PSU |


