CPU Coolers
Technical info of the product
| Manufacturer: | THERMALTAKE | Weight: | 1.5kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 47 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 17.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 2.18 kg |
| Shipping Box Width | 15 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.01234 cubm |
| Unit Gross Weight | 2.18 kg |
| Unit Net Weight | 1.5 kg |
| Dimensions | 393 x 120 x 27 mm |
| Model name | CL-W256-PL12SW-A |
| Air flow | 42.45 cfm |
| Fan speed | 1500 |
| Noise level, max | 23.9 dB |
| Socket | LGA1150/LGA1151/LGA1155/LGA1156/LGA1200/LGA1366/LGA2011/LGA2011-3/LGA2066/SAM2/SAM2+/SAM3/SAM3+/SAM4/SFM1/SFM2 |
| Category Code | COC |


