CPU Coolers
Technical info of the product
| Manufacturer: | THERMALTAKE | Weight: | 1.31kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 34 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 20.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 1.88 kg |
| Shipping Box Width | 13.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.009409 cubm |
| Unit Gross Weight | 1.88 kg |
| Unit Net Weight | 1.31 kg |
| Dimensions | 34.3 x 13.4 x 24.5 cm |
| Model name | CL-W255-PL12SW-A |
| Air flow | 42.45 cfm |
| Fan speed | 1500 |
| Noise level, max | 23.9 dB |
| Socket | LGA1150/LGA1151/LGA1155/LGA1156/LGA2011/LGA2011-3/LGA2066/SAM2/SAM2+/SAM3/SAM3+/SAM4/SFM1/SFM2 |
| Category Code | COC |


