CPU Coolers
Technical info of the product
| Manufacturer: | THERMALTAKE | Weight: | 0.92kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 23.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 14 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 1.22 kg |
| Shipping Box Width | 18.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.006086 cubm |
| Unit Gross Weight | 1.22 kg |
| Unit Net Weight | 0.92 kg |
| Dimensions | Fan: 120 x 120 x 25mm, Radiator: 151 x 120 x 27mm |
| Model name | Water 3.0 120 ARGB Sync |
| Air flow | 56.45 cfm |
| Noise level, max | 25.8 dB |
| Socket | LGA1150/LGA1151/LGA1155/LGA1156/LGA1366/LGA2011/LGA2011-3/LGA2066/SAM1/SAM2/SAM2+/SAM3/SAM3+/SAM4 |
| Category Code | COC |


