CPU Coolers
Technical info of the product
| Manufacturer: | NZXT | Weight: | 1.58kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 47.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 18 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 2.23 kg |
| Shipping Box Width | 14.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.0124 cubm |
| Unit Gross Weight | 2.23 kg |
| Unit Net Weight | 1.58 kg |
| Dimensions | Water Block: Water Block; Radiator: 121 x 394 x 27mm |
| Model name | Kraken Z73 |
| Fan speed | 500-2,000 + 300 RPM |
| Noise level, max | 36 dB |
| Socket | LGA1150/LGA1151/LGA1155/LGA1156/LGA1366/LGA2011/LGA2011-3/LGA2066/SAM4/STR4/sTRX4 |
| Category Code | COC |


