CPU Coolers
Technical info of the product
| Manufacturer: | NZXT | Weight: | 1.51kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 35 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 21 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 2.13 kg |
| Shipping Box Width | 15.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.01139 cubm |
| Unit Gross Weight | 2.13 kg |
| Unit Net Weight | 1.51 kg |
| Dimensions | Water Block:80 x 80 x 55 mm; Radiator: 143 x 315 x 30mm |
| Model name | Kraken X63 |
| Fan speed | 500-1,800 + 300 RPM |
| Noise level, max | 38 dB |
| Socket | LGA1150/LGA1151/LGA1155/LGA1156/LGA1366/LGA2011/LGA2011-3/LGA2066/SAM4/STR4/sTRX4 |
| Category Code | COC |


