Web Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | LOGITECH | Weight: | 0.11kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 15 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 8.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.142 kg |
| Shipping Box Width | 5.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.0007013 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.142 kg |
| Unit Net Weight | 0.11 kg |
| Cord length | 1.5 m |
| Included Accessories | Cable 1.5m,User documentation |
| Microphone | Built-in |
| USB | Yes |
| Windows 7 | Yes |
| Windows 8 | Yes |
| Windows Vista | Yes |
| Native resolution | 1280x720 |
| Still Image Resolution | 5 Mega Pixel |
| Category Code | WCA |


