Net Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | IMOU | Weight: | 0.308kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 17.3 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 8.7 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.6 kg |
| Shipping Box Width | 12.3 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.001851 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.6 kg |
| Unit Net Weight | 0.308 kg |
| Dimensions | 75 × 84× 97.7mm |
| Microphone | Built-in |
| Wireless connections | WLAN |
| Operating temperature range | -20°C~+50°C |
| Pixel Resolution | 2 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/2.7" |
| MicroSD Card Slot | 1 |
| Power supply requirements | DC 5V2A |
| Lens angle | 110 degrees |
| Lens data | 2.8mm |
| Camera design | Cube |
| Power options | 5V |
| Environment | Outdoor |
| Focal length | 2.8 - 3.5mm |
| Category Code | NCI |


