Flash memory Cards & Readers
Technical info of the product
| Manufacturer: | TRANSCEND | Weight: | 0.002kg |
|---|
| Product Type | Flash Memory Card |
|---|---|
| Shipping Box Depth | 13 cm |
| Shipping Box Height | 10 cm |
| Shipping box quantity | 6 |
| Shipping Box Weight | 0.069 kg |
| Shipping Box Width | 2 cm |
| Unit Brutto Volume | 4.333e-005 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.012 kg |
| Unit Net Weight | 0.002 kg |
| Memory Card Type | SDXC |
| Flash memory capacity | 64GB |
| Speed Class | UHS-1 |
| Durability | 10000 insertion/removal cycles |
| Category Code | MFL |


