Flash memory Cards & Readers
Technical info of the product
| Manufacturer: | OTH | Weight: | 0.23kg |
|---|
| Product Type | Card Reader |
|---|---|
| Shipping Box Depth | 18 cm |
| Shipping Box Height | 3.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.26 kg |
| Shipping Box Width | 12 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.000756 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.26 kg |
| Unit Net Weight | 0.23 kg |
| Colour | Black |
| Memory Card Type | Micro SD/MMC/MS Duo/MS Pro Duo |
| Included adapters/readers | USB |
| Category Code | MFL |


