Flash memory Cards & Readers
Technical info of the product
| Manufacturer: | TRUST | Weight: | 0.015kg |
|---|
| Product Type | Card Reader |
|---|---|
| Shipping Box Depth | 16 cm |
| Shipping Box Height | 9.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.033 kg |
| Shipping Box Width | 1.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.000228 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.033 kg |
| Unit Net Weight | 0.015 kg |
| USB 3.1 | 1 |
| Memory Card Type | Micro SD/SD/SDHC/SDXC |
| Category Code | MFL |


