Flash memory Cards & Readers
Technical info of the product
| Manufacturer: | KINGSTON | Weight: | 0.02kg |
|---|
| Product Type | Card Reader |
|---|---|
| Shipping Box Depth | 11.5 cm |
| Shipping Box Height | 4.5 cm |
| Shipping box quantity | 5 |
| Shipping Box Weight | 0.11 kg |
| Shipping Box Width | 10.2 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.0001056 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.022 kg |
| Unit Net Weight | 0.02 kg |
| Memory Card Type | SDXC |
| Flash memory capacity | 128GB |
| Speed Class | 10 |
| Included adapters/readers | USB |
| Category Code | MFL |


