Flash memory Cards & Readers
Technical info of the product
| Manufacturer: | TRANSCEND | Weight: | 0.089kg |
|---|
| Product Type | Adapter |
|---|---|
| Shipping Box Depth | 14.5 cm |
| Shipping Box Height | 4 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.19 kg |
| Shipping Box Width | 10.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.000609 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.19 kg |
| Unit Net Weight | 0.089 kg |
| Colour | Space Gray |
| USB type C | 1 |
| USB 3.2 | 1 |
| Memory Card Type | CFast |
| Category Code | MFL |


