Flash memory Cards & Readers
Technical info of the product
| Manufacturer: | KINGSTON | Weight: | 0.01kg |
|---|
| Product Type | Flash Memory Card |
|---|---|
| Shipping Box Depth | 11.5 cm |
| Shipping Box Height | 0.6 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.02 kg |
| Shipping Box Width | 10.3 cm |
| Unit Brutto Volume | 7.107e-005 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.02 kg |
| Unit Net Weight | 0.01 kg |
| Colour | Black |
| Memory Card Type | SDXC |
| Flash memory capacity | 128GB |
| Speed Class | 10 |
| Included adapters/readers | SD/USB |
| Category Code | MFL |


