Flash memory Cards & Readers
Technical info of the product
| Manufacturer: | KINGSTON | Weight: | 0.01kg |
|---|
| Product Type | Card Reader |
|---|---|
| Shipping Box Depth | 11.5 cm |
| Shipping Box Height | 10 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.012 kg |
| Shipping Box Width | 0.2 cm |
| Unit Brutto Volume | 2.3e-005 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.012 kg |
| Unit Net Weight | 0.01 kg |
| Colour | Black |
| Memory Card Type | Micro SDHC |
| Flash memory capacity | 8GB |
| Speed Class | 10 |
| Category Code | MFL |


