Drone Accessories
Technical info of the product
| Manufacturer: | DJI | Weight: | 1.2kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 19.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 22.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 1.36 kg |
| Shipping Box Width | 17 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.007459 cubm |
| Unit Gross Weight | 1.36 kg |
| Unit Net Weight | 1.2 kg |
| Battery | Lithium-Ion polymer rechargeable |
| Drone accessory type | Other |
| Battery capacity | 6000 mAh |
| Category Code | DRA |


