Drone Accessories
Technical info of the product
| Manufacturer: | DJI | Weight: | 0.35kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 13 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.38 kg |
| Shipping Box Width | 7 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.000455 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.38 kg |
| Unit Net Weight | 0.35 kg |
| Battery | Lithium-Ion rechargeable |
| Drone accessory type | Battery |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Category Code | DRA |


