Car Video Recorders
Technical info of the product
| Manufacturer: | 70MAI | Weight: | 0.272kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 12.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 11 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.28 kg |
| Shipping Box Width | 5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.0006875 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.28 kg |
| Unit Net Weight | 0.272 kg |
| Colour | Grey |
| Dimensions | 121.5 mm x 108mm x 47.8mm |
| Battery | Lithium-Ion rechargeable |
| Pixel Resolution | 3 Mega Pixel |
| MicroSD Card Slot | 1 |
| Lens angle | 140 degrees |
| Battery weight | 12 g |
| WiFi | Yes |
| Native resolution | 2304x1296 |
| Category Code | VRE |
| Continuous video recording time | 24h |


