Car Video Recorders
Technical info of the product
| Manufacturer: | 70MAI | Weight: | 0.075kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 10.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 8.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.284 kg |
| Shipping Box Width | 8 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.000714 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.284 kg |
| Unit Net Weight | 0.075 kg |
| Dimensions | 82 x 58 x 41 mm |
| Battery | Lithium-Ion polymer rechargeable |
| Micro-USB | 1 |
| Lens angle | 140 degrees |
| Battery weight | 22 g |
| WiFi | Yes |
| Native resolution | 1920x1080 |
| Screen size | 2" |
| Card Reader | micro SD |
| Category Code | VRE |


