Microphones
Technical info of the product
| Manufacturer: | TRUST | Weight: | 1.03kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 21.7 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 25.6 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 1.431 kg |
| Shipping Box Width | 10 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.005555 cubm |
| Unit Gross Weight | 1.43 kg |
| Unit Net Weight | 1.03 kg |
| Dimensions | 183 x 63 x 74 mm |
| Cord length | 1.8 m |
| Sensitivity | 36 dB(a) |
| Frequency response | 30 Hz - 18000 Hz |
| Impedance | 20 ohm |
| Headset features | Gaming |
| Category Code | MIC |


