Headsets
Technical info of the product
| Manufacturer: | PATRIOT | Weight: | 0.31kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 25 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 10.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.82 kg |
| Shipping Box Width | 23 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.006038 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.82 kg |
| Unit Net Weight | 0.31 kg |
| Dimensions | 16.4cm (L) x 9.3cm (W) x 23.5cm (H) |
| Cord length | 2.1 m |
| Model name | Viper V380 |
| USB 2.0 | 1 |
| Fixing kind | Head-Band |
| Sensitivity | 106 dB(a) |
| Frequency response | 20Hz - 20kHz |
| Headset features | Gaming |
| Category Code | HST |


