Headsets
Technical info of the product
| Manufacturer: | GEMBIRD | Weight: | 0.2kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 50 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 43 cm |
| Shipping box quantity | 12 |
| Shipping Box Weight | 4.18 kg |
| Shipping Box Width | 20 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.003583 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.348 kg |
| Unit Net Weight | 0.2 kg |
| Colour | White / Red |
| Cord length | 1.8 m |
| Stereo jack 3.5mm | 1 |
| Pallet quantity | 12 |
| Fixing kind | Head-Band |
| Sensitivity | 105 dB(a) |
| Frequency response | 20 - 20000 Hz |
| Headset features | Gaming |
| Category Code | HST |


