Headsets
Technical info of the product
| Manufacturer: | LOGITECH | Weight: | 0.08kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 24.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 7 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.235 kg |
| Shipping Box Width | 20 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.00343 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.235 kg |
| Unit Net Weight | 0.08 kg |
| Colour | White |
| Dimensions | 200 mm x 45 mm x 85 mm |
| Cord length | 1.8 m |
| Depth | 289 mm |
| Height | 256 mm |
| Width | 206 mm |
| Fixing kind | Head-Band |
| Sensitivity | 122 dB(a) |
| Frequency response | 20Hz to 20kHz |
| Microphone jack 3.5mm | 1 |
| Category Code | HST |


