Headsets
Technical info of the product
| Manufacturer: | TRUST | Weight: | 0.178kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 47 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 43 cm |
| Shipping box quantity | 20 |
| Shipping Box Weight | 8.3 kg |
| Shipping Box Width | 40 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.004042 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.415 kg |
| Unit Net Weight | 0.178 kg |
| Colour | Black |
| Cord length | 1.8 m |
| Included Accessories | adapter cable, User guide |
| Stereo jack 3.5mm | 1 |
| Fixing kind | Head-Band |
| Sensitivity | 105 dB(a) |
| Frequency response | 50-20.000Hz |
| Volume control | Yes |
| Category Code | HST |


