Headsets
Technical info of the product
| Manufacturer: | KINGSTON | Weight: | 0.123kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 37 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 15.5 cm |
| Shipping box quantity | 10 |
| Shipping Box Weight | 2.45 kg |
| Shipping Box Width | 32.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.001864 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.245 kg |
| Unit Net Weight | 0.123 kg |
| Colour | Black / Green |
| Cord length | 1.3 m |
| Model name | HyperX CloudX Chat |
| Fixing kind | Head-Band |
| Sensitivity | 85 dB(a) |
| Headset features | Gaming |
| 4-pole 3.5mm | 1 |
| Category Code | HST |


