Headsets
Technical info of the product
| Manufacturer: | KINGSTON | Weight: | 0.337kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 24 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 11.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.63 kg |
| Shipping Box Width | 20.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.005658 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.63 kg |
| Unit Net Weight | 0.337 kg |
| Colour | Black / Blue |
| Cord length | 1.3 m |
| Fixing kind | Head-Band |
| Frequency response | Headphone:15Hz–25,000 Hz, Microphone: 50Hz-18,000 Hz |
| Volume control | Yes |
| Headset features | Gaming/Noise canceling |
| Category Code | HST |


