Headsets
Technical info of the product
| Manufacturer: | OTH | Weight: | 0.314kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 26 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 21.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.787 kg |
| Shipping Box Width | 10.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.005869 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.787 kg |
| Unit Net Weight | 0.314 kg |
| Colour | Black |
| Dimensions | 185 x 150 x 90mm |
| Cord length | 2 m |
| Model name | GXT 414 Zamak Premium |
| Fixing kind | Head-Band |
| Sensitivity | 110 dB(a) |
| Frequency response | 20 Hz - 20000 Hz |
| Headset features | Gaming |
| Category Code | HST |


