Headsets
Technical info of the product
| Manufacturer: | TRUST | Weight: | 0.375kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 49.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 55 cm |
| Shipping box quantity | 16 |
| Shipping Box Weight | 11.5 kg |
| Shipping Box Width | 46 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.007827 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.719 kg |
| Unit Net Weight | 0.375 kg |
| Colour | Black |
| Cord length | 2 m |
| Model name | GXT 430 Ironn |
| Fixing kind | Head-Band |
| Sensitivity | 105 dB(a) |
| Frequency response | 20 Hz - 20000 Hz |
| Volume control | Yes |
| Headset features | Gaming |
| Category Code | HST |


